UZAK DOĞU SPORLARI TAEKWONDO-KİCK BOKS-MUAY THAİ-BOKS-ALPAGU-YAKIN SAVUNMA-STEP AEROBİK-KONDİSYON MERKEZİ
Üzeyir KURT
Lider Gençlik ve Spor Kulübü

OKUL SPORLARI

D U Y U R U

2017-2018 ÖĞRETİM YILI TAEKWONDO YILDIZLAR (ERKEK-KIZ)
GURUP YARIŞMALARI KAFİLE LİSTESİ

 İDARECİ                 : Engin Keskin 

ANTRENÖR           : Nurdan Çağlayan – Emre Yazıcı 

YILDIZ ERKEKLER 

1- BERK YUMAK                                   23 Nisan Ortaokulu , İLKADIM ,SAMSUN                                       33 KG 1

2- ENES KAPLAN                                  Gülsüm Sami Kefeli Ortaokulu , İLKADIM , SAMSUN                    37 KG 1

3- ENES MALİK GÖKMEN                   23 Nisan Ortaokulu , İLKADIM , SAMSUN                                      41 KG 1

4- KAAN ŞEN                                        Seyfi Demirsoy Ortaokulu , ATAKUM ,SAMSUN                           45 KG 1

5- HASAN GALYONCUOĞLU              Fazıl Ahmet Paşa Ortaokulu , VEZİRKÖPRÜ , SAMSUN                 49 KG 1

6- CEMİL TARIK ALTINGÖZ                 Merkez Ortaokulu , KAVAK , SAMSUN                                           53 KG 1

7- TALHA DÜZENLİ                              Osmangazi İmam Hatip Ortaokulu , İLKADIM ,SAMSUN               57 KG 1

8- TAHA BERKE ZENGİN                      NAZMİYE ÜNAL DOĞANCI ORTAOKULU , TERME ,SAMSUN        61 KG 1

9- ALİHAN BAŞ                                    Terme Ortaokulu , TERME , SAMSUN                                             65 KG 1

10- BARIŞ BERK ALTAY                       Kılıçarslan Ortaokulu , İLKADIM , SAMSUN                                    65 KG (+) 1

11- BERKAY ARDA BATKAL                Yunus Emre Ortaokulu , İLKADIM , SAMSUN                                 33 KG 2

12- SALİH ZENGİN                               23 Nisan Ortaokulu , İLKADIM , SAMSUN                                      41 KG 2

13- ALİ İHSAN ÇAKIR                          23 Nisan Ortaokulu , İLKADIM , SAMSUN                                      45 KG 2

 

YILDIZ KIZLAR 

1- İLAYDA EYRİÇAYIR                          23 Nisan Ortaokulu , İLKADIM , SAMSUN                                      29 KG 1

2- ZEYNEP DURAN                               Adnan Ölmez Ortaokulu , İLKADIM , SAMSUN                              37 KG 1

3- TUVANNA NAZLI KESGİN               Tevfik İLERİ İmam Hatip Ortaokulu , ATAKUM , SAMSUN            41 KG 1

4- SENANUR ÇELİK                              Tevfik İLERİ İmam Hatip Ortaokulu , ATAKUM , SAMSUN            44 KG 1

5- SUDENAZ TOPAL                            Fatih Temiz Ortaokulu , CANİK , SAMSUN                                      47 KG 1

6- HİRANUR KIZILGÜL                         Fahrettin Ulusoy Ortaokulu , ATAKUM , SAMSUN                        51 KG 1

7- ZEYNEP SUDE VURAL                      Şehit Yüzbaşı Tunç Fidaner Ortaokulu , ATAKUM , SAMSUN      55 KG 1

8- İREM SEVDE KIŞ                               Tevfik İLERİ İmam Hatip Ortaokulu , ATAKUM , SAMSUN            59 KG (+) 1

9- HASRET ŞAHİN                                Terme Ortaokulu , TERME , SAMSUN                                             33 KG 1

10- SILA AYAZOĞLU                           Tevfik İLERİ İmam Hatip Ortaokulu , ATAKUM , SAMSUN            59 KG 1

11- GÖKSU ÖZDEMİR                         Terme Ortaokulu , TERME , SAMSUN                                             59 KG (+) 2

 

******************************************************


2017-2018 ÖĞRETİM YILI TAEKWONDO GENÇLER (ERKEK-KIZ)

FİNAL YARIŞMALARI KAFİLE LİSTESİ

  

İDARECİ                 : Hakan EMİRZEOĞLU 

ANTRENÖR           : Nazım DEMİRCİ 

GENÇ ERKEKLER :

 

01 - İBRAHİM TÜRKAY AKKUŞ              Samsun Anadolu İmam Hatip Lisesi , İLKADIM , SAMSUN                                51 KG 

02 - ONUR NAS                                     Karadeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi , TERME , SAMSUN                       55 KG 

03 - MEHMET CAN KURT                      Yaşar Doğu Çok Programlı Anadolu Lisesi , KAVAK , SAMSUN                           55 KG 

04 - ERTUĞRUL GAZİ DEMİRKIRAN      Rıdvan Çelikel Fen Lisesi , KAVAK , SAMSUN                                                       59 KG 

05 - CANER DOĞANAY                          19 Mayıs Anadolu Lisesi , İLKADIM , SAMSUN                                                     63 KG 

06 - TAHA YASİN SEVEN                       ÖZEL MAVİ ADAY ANADOLU LİSESİ , BAFRA , SAMSUN                                       63 KG 

07 - DOĞUŞ KARADENİZ                       Terme Bülent Çavuşoğlu Anadolu Lisesi , TERME , SAMSUN                            78 KG (+)

 

 

 

GENÇ BAYANLAR :

 

01 - MEVLÜDE KAYACI                          İstiklal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi , İLKADIM , SAMSUN                        42 KG 

02 - NAZLI ŞAKAR                                  KAVAK ANADOLU LİSESİ , KAVAK , SAMSUN                                                        44 KG 

03 - ÜMRAN ALTUNAY                         KAVAK ANADOLU LİSESİ , KAVAK , SAMSUN                                                         46 KG 

04 - ELİF NUR ÇELİK                               Emine Ahmet Yeni Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi , İLKADIM , SAMSUN        52 KG 

05 - YAĞMUR SEĞMEN                        KAVAK ANADOLU LİSESİ , KAVAK , SAMSUN                                                          52 KG 

06 - RABİA YILMAZ                               Emine Ahmet Yeni Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi , İLKADIM , SAMSUN          59 KG

07 - FERDA SOYKAN                              Huriye Süer Anadolu Lisesi , ATAKUM , SAMSUN                                                 63 KG 

08 - BENGÜSU YILMAZ                         Samsun Garip Zeycan Yıldırım Fen Lisesi , ATAKUM , SAMSUN                          68 KG  

*******************************************************************

2017-2018 ÖĞRETİM YILI TAEKWONDO GENÇLER (ERKEK-KIZ)

GURUP YARIŞMALARI KAFİLE LİSTESİ

 İDARECİ                 : Hakan EMİRZEOĞLU 

ANTRENÖR           : İbrahim DEMİR – Emre YAZICI – Engin KESKİN 

GENÇ ERKEKLER : 

01 - YILDIRAY CAN TAŞKAYA               Türk Telekom Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi , CANİK , SAMSUN          45 KG

02 - HAMİT KONDAKÇI                         Namık Kemal Anadolu Lisesi , İLKADIM , SAMSUN                                      48 KG

03 - MERT HAN BEKTAŞ                       Çetinkaya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi , BAFRA , SAMSUN                48 KG

04 - KAAN KARA Samsun                     İlkadım Güzel Sanatlar Lisesi , İLKADIM , SAMSUN                                     51 KG

05 - İBRAHİM TÜRKAY AKKUŞ             Samsun Anadolu İmam Hatip Lisesi , İLKADIM , SAMSUN                         51 KG

06 - ONUR NAS                                     Karadeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi , TERME , SAMSUN               55 KG

07 - MEHMET CAN KURT                    Yaşar Doğu Çok Programlı Anadolu Lisesi , KAVAK , SAMSUN                    55 KG

08 - ENES TALHA MELİH ARI              Bafra Anadolu Lisesi , BAFRA , SAMSUN                                                         55 KG

09 - SALTUKHAN HASAN ALBAYRAK    Gazi Anadolu Lisesi , İLKADIM , SAMSUN                                                      55 KG

10 - ERTUĞRUL GAZİ DEMİRKIRAN    Rıdvan Çelikel Fen Lisesi , KAVAK , SAMSUN                                                 59 KG 1  

11 - OZAN ERSOY                                  Özel Artı Bilgi Anadolu Lisesi , CANİK , SAMSUN                                           59 KG

12 - TALHA KARATAŞ                            Bafra Atatürk Anadolu Lisesi , BAFRA , SAMSUN                                           59 KG

13 - EMRE EFE YETGİN                         Karadeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi , TERME , SAMSUN               59 KG

14 - CANER DOĞANAY                          19 Mayıs Anadolu Lisesi , İLKADIM , SAMSUN                                              63 KG

15 - TAHA YASİN SEVEN                       ÖZEL MAVİ ADAY ANADOLU LİSESİ , BAFRA , SAMSUN                                63 KG

16 - MEHMET BAYRAKTAR                   19 Mayıs Anadolu Lisesi , İLKADIM , SAMSUN                                              68 KG

17 - BEKİR GÜNDOĞDU                       Canik İMKB Anadolu Lisesi , CANİK , SAMSUN                                               68 KG

18 - FAHRİ CAN ÇOBANOĞLU              Şadiye-Muzaffer Turhan Anadolu Lisesi , ALAÇAM , SAMSUN                   73 KG

19 - MUHAMMED FAHRİ USLUCAN    Namık Kemal Anadolu Lisesi , İLKADIM , SAMSUN                                      73 KG

20 - MELİH YILMAZ                               Samsun Anadolu İmam Hatip Lisesi , İLKADIM , SAMSUN                          78 KG

21 - MAHİR EMRE SAKALLIOĞLU         Gazi Anadolu Lisesi , İLKADIM , SAMSUN                                                     78 KG (+) 1 

22 - DOĞUŞ KARADENİZ                      Terme Bülent Çavuşoğlu Anadolu Lisesi , TERME , SAMSUN                     78 KG (+) 2

 GENÇ BAYANLAR : 

01 - DUYGU ŞAKAR                               KAVAK ANADOLU LİSESİ , KAVAK , SAMSUN                                                     42 KG

02 - MEVLÜDE KAYACI                          İstiklal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi , İLKADIM , SAMSUN                     42 KG

03 - NAZLI ŞAKAR                                 KAVAK ANADOLU LİSESİ , KAVAK , SAMSUN                                                     44 KG

04 - FERDANE KAYACI                          İstiklal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi , İLKADIM , SAMSUN                      44 KG

05 - ÜMRAN ALTUNAY                         KAVAK ANADOLU LİSESİ , KAVAK , SAMSUN                                                     46 KG

06 - ZEYNEP KURU                                Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi , İLKADIM , SAMSUN                   46 KG

07 - SİNEM SOYTÜRK                           Anafartalar Anadolu Lisesi , ATAKUM , SAMSUN                                             49 KG

08 - KÜBRA AKCA                                  AKŞEMSEDDİN ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ , KAVAK , SAMSUN              49 KG

09 - SEVİLAY SIRÇA                                19 Mayıs Anadolu Lisesi , İLKADIM , SAMSUN                                                 49 KG

10 - BEYZANUR KIZIL                            ÖZEL MAVİ ADAY ANADOLU LİSESİ , BAFRA , SAMSUN                                   49 KG

11 - ELİF NUR ÇELİK                              Emine Ahmet Yeni Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi , İLKADIM , SAMSUN      52 KG

12 - YAĞMUR SEĞMEN                        KAVAK ANADOLU LİSESİ , KAVAK , SAMSUN                                                     52 KG

13 - NADİRE ÖZKAN                             Kızılırmak Anadolu Lisesi , BAFRA , SAMSUN                                                    55 KG

14 - ÖZGE ÇOBAN                                 Samsun İbrahim Tanrıverdi Sosyal Bilimler Lisesi , İLKADIM , SAMSUN       55 KG

15 - RABİA YILMAZ                              Emine Ahmet Yeni Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi , İLKADIM , SAMSUN      59 KG 1

16 - ZEYNEP ARSLAN                            Bafra Altınkaya Anadolu Lisesi , BAFRA , SAMSUN                                      59 KG 2

17 - FERDA SOYKAN                             Huriye Süer Anadolu Lisesi , ATAKUM , SAMSUN                                          63 KG

18 - EMİNE YEŞİM KURT                      Bafra Altınkaya Anadolu Lisesi , BAFRA , SAMSUN                                      63 KG

19 - RABİA AYDİN                                  Atatürk Anadolu Lisesi , İLKADIM , SAMSUN                                                63 KG

20 - BENGÜSU YILMAZ                         Samsun Garip Zeycan Yıldırım Fen Lisesi , ATAKUM , SAMSUN                 68 KG

21 - NAZLICAN ALTAY                           Ladik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi , LADİK , SAMSUN                         68 KG

22 - GÜLENDAM UNUTMAZ               İstiklal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi , İLKADIM , SAMSUN                  68 KG (+) 1 

23 - YAREN ŞEYMA ERDOĞAN             ŞEHİT ERSAN SANCI ANADOLU LİSESİ , LADİK , SAMSUN                          68 KG (+) 2 

24 - İREMNUR ÖRTEN                          Namık Kemal Anadolu Lisesi , İLKADIM , SAMSUN                                      68 KG (+) 3 

25 - ŞÜKRİYE NUR YILMAZ                   Kızılırmak Anadolu Lisesi , BAFRA , SAMSUN                                                68 KG (+) 3 

******************************************************************************
DERECEYE GİREN SPORCULAR
 
 
YILDIZ  ERKEKLER                                              YILDIZ  BAYANLAR
 
Kg
Der.
Adı ve Soyadı
OKULU
Kg
Der.
Adı ve Soyadı
OKULU
33
1.
BERK YUMAK
23 NİSAN OO
29
1.
İLAYDA EĞRİÇAYIR
23 NİSAN OO
 
2.
BERKAY ARDA BALTA
YUNUS EMRE OO
 
2.
MERVE DUYKU
CANİK İHO
 
3.
MUHAMMET TOPUZ
TEVFİK İLERİ İHO
 
3.
 
 
 
3.
EMİR BATUHAN CANDAN
NAZMİYE ÜNAL
 
3.
 
 
37
1.
ENES KAPLAN
G.SAMİ KEFELİ
33
1.
HASRET ŞAHİN
TERME OO
 
2.
ALİHAN KURU
23 NİSAN
 
2.
HAZAL KÖSE
LADİK 100.Y
 
3.
RAMAZAN FIRAT ÇAKIR
G.SAMİ KEFELİ
 
3.
ZEYNEP ORAL
M.SİNAN OO
 
3.
MELİH HAN ARI
BAFRA M.KEMAL
 
3.
ZEHRA SIRÇA
G.SAMİ KEFELİ
41
1.
ENES MALİK GÖKMEN
23 NİSAN OO
37
1.
ZEYNEP DURAN
ADNAN ÖLMEZ
 
2.
SALİH ZENGİN
23 NİSAN OO
 
2.
SILA ESEN
O.GAZİ İHO
 
3.
ABDUSSAMET KURUOĞLU
V.KÖP.ATATÜRK
 
3.
ÜNZİLE GÜRPINAR
19 MAYIS OO
 
3.
EFEKAN KAPLAN
G.SAMİ KEFELİ
 
3.
AYSEL BEREN ŞAHİN
50.YIL OO
45
1.
KAAN ŞEN
SEYFİ DEMİRSOY
41
1.
TUANNA NAZLI KESGİN
TEVFİK İLERİ
 
2.
ALİ İHSAN ÇAKIR
23 NİSAN OO
 
2.
MELİS AKYÜRK
15 TEM.ŞEH.İH
 
3.
EREN GÜLER
V.KÖP.CUMHURİYET
 
3.
RUMEYSA YAZICI
NAZMİYE ÜNAL
 
3.
OĞULCAN EFE TAŞ
ÇARŞ.ATATÜRK
 
3.
CANSEL ASLAN
KAVAK MESKEN
49
1.
HASAN GALYONCUOĞLU
FAZIL AH.PAŞA
44
1.
SENANUR ÇELİK
TEVFİK İLERİ İHO
 
2.
MUHAM.AZİZCAN GEÇER
KILIÇASLAN OO
 
2.
HİLAL ERSOY
SALIPAZARI İHO
 
3.
 
 
 
3.
ELİF SUDEM DÜLGER
M.SİNAN OO
 
3.
 
 
 
3.
SENA DİLAN
KAVAK İHO
53
1.
CEMİL TARIK ALTINGÖZ
MERKEZ OO
47
1.
SUDENAZ TOPAL
FATİH TEMİZ OO
 
2.
POLAT KILIÇKAYA
G.SAMİ KEFELİ
 
2.
AYLİN ŞEN
23 NİSAN OO
 
3.
 
 
 
3.
ZEYNEP NUR KUMCU
FAHR.ULUSOY
 
3.
 
 
 
3.
EDANUR ÇELİK
TEVFİK İLERİ
57
1.
TALHA DÜZENLİ
OSMAN GAZİ İHO
51
1.
HİRANUR KIZILGÜL
FAHR.ULUSOY
 
2.
METEHAN GENÇAY
TEVFİK İLERİ İHO
 
2.
İREM YAREN SEZER
BAF.CUMHURİ.
 
3.
ONUR ERTUNÇKUR
TERME OO
 
3.
NİSANUR YILMAZ
BAYINDIR İHO
 
3.
 
 
 
3.
NEHİR KURT
ATATÜRK OO
61
1.
TAHA BERKE ZENGİN
NAZMİYE ÜNAL
55
1.
ZEYNEP SUDE VURAL
ŞEH.YÜZB.TUNÇ
 
2.
UMUTCAN ÖZDEMİR
TEVFİK İLERİ OO
 
2.
AYSU KESKİNER
YILDIRIM BEYAZIT
 
3.
 
 
 
3.
MELİS ELİBOL
ÖZEL SAMS.OO
 
3.
 
 
 
3.
FATMA BEYZA GÜL
BAF. CUMHU.
65
1.
ALİHAN BAŞ
TERME OO
59
1.
SILA AYAZOĞLU
TEVFİK İLERİ İHO
 
2.
MEHMET EMİN DUMAN
BAFRA FATİH OO
 
2.
NİSA DEREBEY
BAFRA İHOO
 
3.
EREN CAFER ESKİTÜRK
G.SAMİ KEFELİ
 
3.
 
 
 
3.
 
 
 
3.
 
 
+65
1.
BARIŞ BERK ALTAY
KILIÇ ASLAN OO
+59
1.
İREM SEVDE KIŞ
TEVFİK İLERİ
 
2.
ALİHAN US
MESKEN OO
 
2.
GÖKSU ÖZDEMİR
TERME OO
 
3.
ÇAĞAN EFE KURU
BAF.CUMHURİYET
 
3.
ŞENAY SENA ERDOĞAN
LADİK 100 Y.OO
 
3.
 
 
 
3.
ESRA DAL
TEVFİK İLERİ

DERECEYE GİREN SPORCULAR
 
 
GENÇ  ERKEKLER                                             GENÇ  BAYANLAR
 
Kg
Der.
Adı ve Soyadı
Bölgesi
Kg
Der.
Adı ve Soyadı
Bölgesi
45
1.
YIDIRAY CAN TAŞKAYA
CANİK T.TELEKOM
42
1.
DUYGU ŞAKAR
KAVAK AL
 
2.
 
 
 
2.
MEVLÜDE KAYACI
İSTİKLAL MTAL
 
3.
 
 
 
3.
 
 
 
3.
 
 
 
3.
 
 
48
1.
HAMİT KONDAKÇI
N.KEMAL AL
44
1.
NAZLI ŞAKAR
KAVAK AL
 
2.
MERTHAN BEKTAŞ
ÇETİNKAYA MTAL
 
2.
FERDANE KAYACI
İSTİKLAL AL
 
3.
 
 
 
3.
RUZE FEYZA FİDAN
FİNAL TERME L
 
3.
 
 
 
3.
NESLİHAN AKKAYA
MARŞ.F.ÇAKMAK
51
1.
KAAN KARA
G.SANATLAR L.
46
1.
ÜMRAN ALTUNAY
KAVAK AL
 
2.
İBRAHİM TÜRKAY AKKUŞ
SAMSUN AİHL
 
2.
ZEYNEP KURU
ATATÜRK MTAL
 
3.
MUH.BATUHAN ÇELİK
İLKADIM ŞEH.İLHAN
 
3.
NURSU KESKİNER
İSTİKLAL MTAL
 
3.
HAMZA KONDAKÇI
NAMIK KEMAL AL
 
3.
 
 
 55
1.
ONUR NAS
KARADENİZ MTAL
49
1.
SİNEM SOYÜRK
ANAFARTALAR AL
 
2.
MEHMET CAN KURT
Y.DOĞU ÇPAL
 
2.
KÜBRA AKÇA
AKŞEMSETTİN AİHL
 
3.
ENES TALHA MELİH ARI
BAFRA AL
 
3.
SEVİLAY SIRÇA
19 MAYIS AL
 
3.
SALTUK HASAN ALBAYRAK
GAZİ AL
 
3.
BEYZANUR KIZIL
ÖZ.MAVİ ADAY AL
59
1.
ERTUĞRUL GAZİ DEMİRKIRAN
RIDVAN ÇELİKEL AL
52
1.
ELİF NUR ÇELİK
EMİNE-AHMET YENİ
 
2.
OZAN ERSOY
ÖZEL ARTI  BİLGİ AL
 
2.
YAĞMUR SEĞMEN
KAVAK AL
 
3.
TAHA KARAKUŞ
BAFRA ATATÜRK AL
 
3.
CANSU OFLUOĞLU
HURİYE SÜER AL
 
3.
EMRE EFE YETGİN
KARADENİZ MTAL
 
3.
FEYZA DURDU
FATİH AL
63
1.
CANER DOĞANAY
19 MAYIS AL
55
1.
NADİRE ÖZKAN
KIZILIRMAK AL
 
2.
TAHA YASİN SEVEN
ÖZEL MAVİ ADAY AL
 
2.
ÖZGE ÇOBAN
İBRAHİM TANRIVERDİ
 
3.
AHMET FATİH DAĞLARAŞTI
M.A.ERSOY AL
 
3.
ÖZLEM MELİSA BÜLBÜL
YAKAKENT ÇPAL
 
3.
YUSUF TANYELİ
BAFRA AL
 
3.
ELİF GÜR
BAFRA ALTINKAYA
68
1.
MEHMET BAYRAKTAR
19 MAYIS AL
59
1.
RABİA YILMAZ
EMİNE-AHMET YENİ
 
2.
BEKİR GÜNDOĞDU
CANİK İMKB AL
 
2.
ZEYNEP ASLAN
BAFRA ALTINKAYA AL
 
3.
MURATHAN DEMİR
AZİZ ATİK FEN L
 
3.
SÜMEYRA GEYİK
ŞADİYE MUZAFFER
 
3.
MUH.ERTUĞRUL YILDIRIM
ÖZEL YENİ BAKIŞ
 
3.
 
 
73
1.
FAHRİCAN ÇOBANOĞLU
ŞADİYE MUZAFFER
63
1.
FERDA SOKAN
HURİYE SÜER AL
 
2.
MUH.FAHRİ USLUCAN
N.KEMAL AL
 
2.
EMİNE YEŞİM KURT
BAFRA ALTINKAYA AL
 
3.
 
 
 
3.
RABİA AYDIN
ATATÜRK AL
 
3.
 
 
 
3.
 
 
78
1.
MELİH YILMAZ
SAMSUN AL
68
1.
BENGİSU YILMAZ
G.ZEYCAN YILDIRIM FL
 
2.
 
 
 
2.
NAZLICAN ALTINKAYA
LADİK MTAL
 
3.
 
 
 
3.
 
 
 
3.
 
 
 
3.
 
 
+78
1.
MAHİR EMRE SAKALLIOĞLU
GAZİ AL
+68
1.
GÜLENDAM UNUTMAZ
İSTİKLAL MTAL
 
2.
DOĞUŞ KARADENİZ
TERME BÜLENT ÇAY
 
2.
YAREN ŞEYMA ERDOĞAN
LADİK ŞEH.ERSAN
 
3.
MUHAMMET SANDIKÇI
BAFRA AÇI OKULL
 
3.
İREM NUR ERTEM
N.KEMAL L
 
3.
SEKAN ÇAKIR
ÖZ.GENÇ ADIMLAR
 
3.
ŞÜKRÜYE NUR YILMAZ
KIZILIRMAK AL

*********************************************************************

OKUL SPORLARI  İL SEÇMESİ


İL TEMSİLCİLİĞİ FAALİYET PROGRAMI OKUL SPORLARI MÜSABAKA TALİMATI

……………………………. 

1 – Müsabakanın Adı             : Yıldızlar ve Gençler Seçme Müsabakaları

2 – Müsabakanın Yeri            : Bafra Yeni Kapalı Spor Salonu

3 – Müsabakanın Tarihi        : 17 – 18 Ocak 2018

4 – Müsabaka Programı       : 1. Gün                                : Yıldız Erkekler ve Bayanlar Seçme Müsabakaları

                                                 : 2. Gün                                : Genç Erkekler ve Bayanlar Seçme Müsabakaları

                                                 : 3. Gün                                : --

 

DAĞITILACAK ÖDÜLLER

………………………..………

 

1 – Birinci Olanlara                  :   20  Adet          Madalya

2 – İkinci Olanlara                    :   20  Adet          Madalya

3 – Üçüncü Olanlara               :   20  Adet          Madalya

4 – Üçüncü Olanlara               :   20  Adet          Madalya

                       Toplam               :   80  Adet          Madalya

 

Not : Yönetmelik gereği 2 (iki) üçüncülük vardır. 

A – T A R T I   V E   K U R A   Ç E K İ M İ 

1 – Tartı Yeri              : Atatürk Kapalı Spor Salonu

2 – Tartı Tarihi           : 16.01.2018  Salı    ( Merkez İlçeler  Yıldızlar ve Gençler Tartısı )  

3 – Tartı Saati            : 14.00 – 17.00 ( Merkez İlçeler )

4 – Kura Saati            : 09.00 – 10.00 ( Müsabaka günü ) 

NOT : Merkez ilçeler bir gün önceden uzak ilçeler ( Çarşamba, Tekkeköy, Asarcık, Terme, Salıpazarı, Ayvacık, Yakakent, Bafra, Ondokuzmayıs, Kavak, Havza, Ladik, Vezirköprü, Alaçam )

Müsabaka günü  08:00 – 09 .00 arası tartıları yapılacaktır. 

B  -  P  R  O  G  R  A  M 

1 - Tartı ve Kura Çekimleri ilimizdeki müsabakalarda  tartı ve kura çekimleri müsabaka günü belirtilen yerde, tarihte ve saatte yapılacaktır.

2 – Tartı ve Kura çekimleri görevlendirilen tartı hakemleri tarafından yapılacaktır.

3 – Erkek sporcuların tartıları erkek hakemler, bayan sporcuların tartıları bayan hakemler tarafından yapılacaktır. 

        NOT : Tartılacak sporcu tartıya gelirken yanlarında aşağıdaki belgeleri getireceklerdir.

        1 ) Katılım kafile listesi

        2 ) Nüfus cüzdanı aslı

        3 ) İl Temsilcilik kimliği veya Federasyon Kimliği (Yoksa Siteden Federasyon Çıktısı)

        4 ) Okul Lisansı ( 2018 yılı )

        5 ) Sporcu bilgileri çıktısı ( Federasyon sitesinden alınacak ) 

4 – Tartılar Taekwondo Federasyonu tartı şartlarına göre yapılacaktır

5 – Müsabakalar saat 10,00 da başlayacaktır.

6 – Müsabaka talimatında belirtilen yerde ve tarihte idareci ve antrenör toplantısı yapılacaktır.

7 – Müsabakalar Taekwondo Federasyonu Müsabaka yönetmeliğine ve eleme sistemine göre yapılacaktır.

8 – Müsabakalarda sporcuların kullanacağı malzemeleri kendileri getireceklerdir. Dobokları temiz, tırnakları kesilmiş olacaktır. Bayanlar dobok içine beyaz bisiklet yaka atlet giyeceklerdir.

9 – Müsabakalarda kullanılacak Malzemeler Kask, Dişlik, Sefguart, Kolluk, yarım parmak eldiven,kuki (içten giyilecek), Kaval koruyucu, ayak koruyucu (beş parmak).

10 – Müsabaka sırasında yalnızca antrenörü yardımcı olacaktır. Antrenörün köşesinden aşırı bağırıp çağırması ve taşkınlık yapması kesinlikle yasak olup, disiplinsizler hakkında gereken hukuki işlemler yapılacaktır.

11 – Müsabakalar 1 ve gerek görülürse 2 kortta (tatami) yapılacaktır. Saha düzeni, sağlık ve emniyet tedbirleri görevlilerce sağlanacaktır.

12 – Gerekirse komşu illerden hakem takviyesi alınacaktır. ( En az 5 (beş) hakem )

13 – Milli takım seçmeleri veya Milli takım kamplarında bulunan ilimiz sporcularının il seçme müsabakaları aynı tarihe denk gelirse, kampta olan sporcular Federasyon faaliyetlerine direk olarak katılacaklardır.

14 – İl seçme müsabakalarında il temsilciliği tarafından il dışında görevlendirilen antrenörlerin yerlerine yeterli gördükleri ( örnek olabilecek yeterlilikte ise ) yardımcı antrenörleri geçici olarak suvanyörlük yapabileceklerdir.

15 – Kural ve yönetmeliklere uyum göstermeyen, ayrıca idareci ve antrenörünün direktifleri dışında hareket eden sporcular il ve federasyon müsabakalarından men edilecektir.

16 – Cezalı sporcular ………………………………………….. Bu sporcular kesinlikle müsabakalara giremezler.Cezalı sporcuların başka bölgeler adına müsabakalara girme teşebbüsünde bulunmaları halinde Taekwondo federasyonu hakem komitesine bildirilecektir.

17 – Federasyon Müsabakalarında ilk dörde giren sporcular, İl müsabakalarında yapılacak olan kura çekimlerinde aynı kulüpten veya başka kulüpten olanlar ilk turda karşılaşmamaları için farklı gruplarda kura çekimine katılacaklardır.

18 – İl Temsilciliğinin uyarılarına rağmen Antrenörler, Hakemler, İdareciler ve sporcuların spor ahlakına uymayan hareketleri tespit edildiğinde gereken cezai işlemler uygulanarak Taekwondo Federasyonuna bilgi verilecektir. 

C – S İ K L E T L E R

( 2018   Y I L I   İ Ç İ N ) 

Yıldız Erkekler    : 33-37-41-45-49-53-57-61-65-+65 Kg. ( 11-12-13 Yaş – 2004-2005-2006 )

Genç Erkekler    : 45-48-51-55-59-63-68-73-78- +78 Kg. ( 14-17 Yaş -2000-2001-2002-2003 )

                                                                                      ( Yaş Aralığı  2017 yılı itibarı ile alınmıştır. )

Yıldız Bayanlar    : 29-33-37-41-44-47-51-55-59-+59 Kg. ( 11-12-13 Yaş – 2004-2005-2006 )

Genç Bayanlar   : 42-44-46-49-52-55-59-63-68- +68 Kg. ( 14-17 Yaş -2000-2001-2002-2003 )

                                                                                     ( Yaş Aralığı  2017 yılı itibarı ile alınmıştır. ) 

D – M Ü S A B A K A   Ş A R T L A R I 

1 – Müsabakalarda kilo toleransı yoktur.

2 – Okul Lisansları mutlaka 2018 vizeli olacaktır.

3 – Dereceye giren sporculara Madalya verilecektir.

4 – İl müsabakalarına girmeyen hiçbir sporcu Federasyon faaliyetlerine ilimizi temsilen katılamazlar.

5 – Federasyon müsabakalarında ilimizi temsil edecek olan sporcular, il seçmelerinde hangi kiloda derece yapmışlarsa o kiloda yarışacaklardır.

6 – Cezalı olan spor kulüp ve okulları ile ruhsatını tamamlamayan kulüp ve okul sporcuları başka spor kulüpleri ve okulları adına müsabakalara giremezler. Tespit edildiği taktirde müsabakalardan men edilip gereği yapılacaktır. Bu tür aksamalardan ilgili olan spor kulübü ve okullarının antrenörleri sorumlu tutulurlar.

7 – Lisans üzerinde karalama, düzeltme ve değişiklik tespit edildiği taktirde sporcu müsabakalardan men edilir.

8 – Müsabaka süresince Taekwondo yönetmeliğine ve tahsis edilen salon yönetmeliğine karşı uygunsuz hareketler gündeme gelirse, antrenör ile birlikte tüm sporcular müsabakalardan men edilirler.

9 – Müsabakalar süresince görevli bulunan kişiler lakayt davranışlarda ve diğer görevli arkadaşlarını küçültücü kelime ve davranışlarda bulundukları gözlendiğinde hemen görevden uzaklaştırılıp daha sonraki müsabakalara çağrılmayacaklardır.

10 – Müsabakalar süresince Taekwondo sporunu aksatmadan hizmet verebilecek hakem ve görevlilerin gelmesi, mazereti olanların ise il Temsilciliğini haberdar etmesi gerekmektedir. Haber vermeden göreve gelmeyen hakemler daha sonraki müsabakalarda görev alamayacaklardır. Hiçbir hakem veya görevli diğer görevlinin sorumlu olduğu ünite veya kısmına müdahalede bulunamaz. Çağrı yazısı eline geçen hakemler nizami kıyafet yönetmeliğine uygun olarak giyinip geleceklerdir. Saç ve sakal traşı örnek bir şekilde olacaktır. Diğer branşlarda görev alan Hakem ve Antrenörler mevcut branşımızda görev alamazlar.

11 – Müsabakalarda Yıldız Bay ve bayanlar en az Mavi/Kırmızı Kuşak ( 3. Gıp )

                             Genç Bay ve bayanlar en az Kırmızı/Siyah Kuşak ( 1. Gıp ) olacaklardır. Belirtilen kuşak ( gıp ) derelerinin altıda olan sporcular müsabakalara katılamazlar.

12 – Müsabakalara girecek olan Yıldız bayan sporcular 26 kilonun erkek sporcular ise 30 kilonun altında olmayacaktır. Genç sporcular ise bayanlar 40, erkekler 42 kilonun altında olmayacaktır. Aksi halde müsabakalardan men edileceklerdir. Bu karar sporcuları korumak amacıyla alınmıştır. Ayrıca Taekwondo nun nizamı gereği sevgi, saygı ve disiplin içerisinde örnek sporcu anlayışı amacıyla; top sakallı, küpeli ve pankçı saçlı sporcular müsabakalara alınmayacaklardır.

13 – Müsabakalar yeni müsabaka kurallarına göre yapılacaktır. Kursa gitmeyen ve hakemlik lisansı olmayan, ayrıca yeni kuralları uygulayamayan kişilere hakemlik yaptırılmayacaktır. Müsabık sporcular suvanyörlük yapamazlar.

14 – Samsun il temsilciliği faaliyet programında bulunan il seçmesi ve kulüp müsabakalarında ilimiz dışından hiçbir sporcu bu seçmelere katılmayacaktır. Ayrıca federasyonun düzenlediği Türkiye şampiyonalarına ve kulüp şampiyonalarına ilimizi temsilen il dışından sporcular katılmayacaktır. Bu faaliyetlere katılacak olan sporcular ilimizin tabanından gelen sporcular olacaktır.

Not: Bu madde il temsilciliğinden izinli olan ilimiz dışı sporcuları için geçerli değildir.

15 – Kulüp lisanslı sporcular, lisanslarında yazılı olan kulüpleri adına müsabakalara katılabilirler. Çalıştığı kulübü izin vermediği sürece veya kulübünden muvafakat name almayan sporcular başka bir kulüp adına müsabakalara katılamazlar.

16 – İlimizde yapacağımız seçmeler için federasyonun yayınlamış olduğu reklemana uyma zorunluluğu vardır. İlimizde yapacağımız bütün seçmelerde federasyonun belirttiği gıp seviyesinin altında maçlara girebilmesine sadece tecrübe kazanmak amacıyla izin verilmiştir. Bu amaçla müsabakalara girebilirler. Bu sporcular ilk üç dereceye girseler dahi federasyon faaliyetlerine katılamazlar. Not : Bu Müsabakalarda 11. Madde Aynen geçerlidir.

17 – ilimizde yapılan organizasyonların, maç ve turnuvaların teknik ve idari sorumluluğu ve ayrıca bu talimatta yer almayan konuların açıklanması ve çözümünden il temsilciliği sorumlu ve yetkilidir.

18 – İl seçmelerinde dereceye giren ve ilimizi temsil etmeye hak kazanan sporcu listelerinin hazırlanması amacıyla sporcu bilgilerinin daha sağlıklı ve hızlı bir şekilde yapılabilmesi için ekteki KATILIM FORMU nun bilgisayar ortamında doldurulup tartıya gelindiğinde Üzeyir KURT a verilmesi zorunludur. 

 KATILIM FORMU

TAEKWONDO FEDERASYONU SAMSUN İL TEMSİLCİLİĞİNE 

        Taekwondo Federasyonu Samsun il temsilciliğinin 2018 yılı faaliyet programında yer alan 17-18 Ocak 2018 Tarihleri arasında Bafra Yeni Kapalı Spor Salonunda yapılacak olan Okul Sporlar Yıldızlar ve Gençler Samsun il seçmesi Taekwondo şampiyonasına ………………………….. Kulübümüzü temsilen aşağıda adı soyadı yazılı antrenör ve sporcuların katılmaları uygun görülmüştür.

Bilgilerinize arz ederim.  ……/……/……. 

                                                                                                                                                                Kulüp Yetkilisi

                                                                                                                                                                  İmza-Mühür

ANTRENÖR                : ………………………

Y.ANTRENÖR            : ………………………

SPORCULAR            :                                                                                      Not : Her kategori ayrı ayrı doldurulacaktır.

Sıra No

Adı ve Soyadı

Fed.Sicil No

Okulu

Kategorisi

Doğum Tarihi

Kuşağı

Sikleti

T.C. No

01

 

 

 

 

 

 

 

 

02

 

 

 

 

 

 

 

 

03

 

 

 

 

 

 

 

 

04

 

 

 

 

 

 

 

 

05

 

 

 

 

 

 

 

 

06

 

 

 

 

 

 

 

 

07

 

 

 

 

 

 

 

 

08

 

 

 

 

 

 

 

 

09

 

 

 

 

 

 

 

 

10

 

 

 

 

 

 

 

 

11

 

 

 

 

 

 

 

 

12

 

 

 

 

 

 

 

 

13

 

 

 

 

 

 

 

 

14

 

 

 

 

 

 

 

 

15

 

 

 

 

 

 

 

 

16

 

 

 

 

 

 

 

 

17

 

 

 

 

 

 

 

 

18

 

 

 

 

 

 

 

 

19

 

 

 

 

 

 

 

 

20

 

 

 

 

 

 

 

 

Not : Her kategori ayrı ayrı doldurulacaktır.                                                                                        www. ………com

 Bu Form Bilgisayar ortamında eksiksiz olarak doldurulacaktır…

         
*************************************************************

2017-2018 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI
OKUL SPOR FAALİYETLERİ
TAEKWONDO BRANŞ TALİMATI

1. Yarışmalar;

Spor Genel Müdürlüğü Okul Spor Faaliyetleri Yönetmeliği, Spor Faaliyetleri Dairesi
Başkanlığınca öngörülen ve ilan edilen hükümlere, Ulusal/Uluslararası federasyon branş
müsabaka Kurallarına uygun olarak yapılacaktır.

2. Yarışmalar;

a) Yıldızlar ve gençler kategorilerinde mahalli, grup ve Türkiye birinciliği kademelerinde,
kız ve erkek sporcular arasında ayrı ayrı olarak yapılacaktır.
b) Mahalli yarışmalar, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüklerince belirlenecek takvim
doğrultusunda ilan edilecek ve düzenlenecektir.
c) Grup ve Türkiye Birinciliği yarışma duyuruları ve katılımcı listeleri, Daire Başkanlığınca
https://okulsportal.gsb.gov.tr adresinde yayınlanacaktır.
ç) Ulusal müsabakalara (Grup-Türkiye Birinciliği) katılmaya hak kazanan ferdi sporcuların mahalli
müsabakalarda yer almış olmaları gerekmektedir.
d) Türkiye Birinciliği müsabakaları sonrası ISF faaliyetlerine katılmaya hak kazanan
sporcuların, ISF Bültenlerinde belirtilen kriterleri taşıması gerektiğinden; antrenör ve beden
eğitimi öğretmenlerince sporcu seçiminde, Türkiye Okul Sporları Federasyonu resmi web
sitesinde (tosf.gov.tr) tercümesi yayınlanan ISF bültenlerinin dikkate alınması ve
sporcuların branşında Türkiye Birinciliği müsabakalarında yer alması gerekmektedir. Aksi
takdirde kriterleri taşımayan sporcular, ilgili komisyon tarafından değerlendirmeye
alınmayacaktır.

3. Kategoriler ve Doğum Tarihleri:

KATEGORİSİ EĞİTİM
KADEMESİ
STATÜSÜ DOĞUM TARİHLERİ YAŞ ARALIĞI (2017 yılı
itibariyle)
Yıldızlar Ortaokul Mahalli /Ulusal 2004-2005-2006 11-13 yaş
Gençler Lise Mahalli /Ulusal 2000-2001-
2002-2003
14- 17 yaş

a) Okul Spor Faaliyetleri Yönetmeliğinin Terfiler başlıklı 9 uncu maddesindeki hüküm
gereğince, sporcunun velisinin izni ile il tertip komitelerine yapılacak başvuruların kabul
edilmesi kaydıyla;

--Yıldızlar kategorisinde yer alan 2004 doğumlu öğrenciler, lise kademesinde öğrenim görmeleri kaydıyla gençler kategorisinde lisanslandırılarak okullar arası yarışmalara katılabilirler.
--Terfiler; 1 (bir) yaş ile sınırlıdır.
--Terfi ettirilen sporcular, ilgili eğitim öğretim yılında branşında alt kategorideki okullar arası yarışmalara katılamaz.
 
4. Kafile İşlemleri ve Mali Hususlar;

a) Grup ve Türkiye birinciliği yarışmalarına katılacak kafileler; “Spor Genel Müdürlüğü
Spor Kafileleri Seyahat Yönergesinde” belirtilen şekilde oluşturulacaktır.
b) İlan edilen grup ve Türkiye birinciliği yarışma programlarına göre, kategorilerinde yer
alan sikletlerde yarışacak sporcular, yarışmalara katılma ve ayrılma tarihlerine göre Gençlik
Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüklerince ayrı ayrı kafileler halinde gönderilebilir.
c) İlan edilen Grup ve Türkiye birinciliği yarışma programlarına göre müsabakaları erken
sonuçlanan veya tamamlanan kafilenin yasal harcırahları, organizasyonu düzenleyen
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünce hazırlanan ayrılış evrakında “Spor Genel
Müdürlüğü Spor Kafileleri Seyahat Yönergesi” Genel Hususlar başlıklı 7 inci  
maddenin 8 inci fıkrasında yer alan hüküm de dikkate alınarak, belirlenen tarih
üzerinden bağlı oldukları Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüklerince ödenecektir.
ç) Mali konularla ilgili hususlarda, Okul Spor Faaliyetleri Yönetmeliği’nin 17 nci maddesine
göre işlem yapılır.
d) Avans kapatma işlemleri kafile başkanı tarafından yapılacaktır. Ödemelerde kafile onay
listesi, ödeme bordrosuna mutlaka eklenecektir.
e) İl Dışı Çıkış Olur’unda; Genel Müdürlükçe https://okulsportal.gsb.gov.tr adresinden
ilan edilen sporcular ile Spor Kafileleri Seyahat Yönergesinde” belirtilen idareci ve
çalıştırıcı sayısından fazla kişi yer alamaz.
f) Grup ve Türkiye birinciliği yarışmalarının; hava şartları vb. durumlar nedeni ile belirlenen
tarihlerde yapılamaması veya uzaması durumlarında; müsabakalar, ev sahibi ilin İl
Organizasyon Tertip Kurulunun alacağı karar doğrultusunda, (sporcuların bağlı bulunduğu
illere gerekli yazışmaları yaparak) yarışma tarihini takip eden günlerde düzenlenecektir.
İlgili nedenlerle; müsabaka tarihlerinde değişikliğe gidilmesi durumlarında ilgili iller
tarafından kafile onay belgelerinin güncellenerek, tahakkuk edecek harcırahlar, müsabakaya
eklenen süreler dikkate alınarak ilgili mali yılın bütçesinden karşılanacaktır.

5. Ödüller;

Mahalli, Grup ve Türkiye Birinciliği yarışmalarında;
a) Sıralamada; ilk dört dereceyi elde eden sporculara madalya ve başarı belgesi verilir.
b) Sıralamada; ilk dört dereceyi elde edemeyen sporculara katılım belgesi verilir.

6. Kontenjanlar;

a) Yıldızlar ve gençler kategorilerinde grup yarışmalarına katılacak sporcu sayıları;
  --Bir önceki eğitim öğretim yılının, Türkiye birinciliği yarışmalarında ilk dört dereceyi elde eden sporcuların illeri,
--Bir önceki eğitim öğretim yılının, mahalli yarışmalarına fiilen katılan sporcu sayıları, dikkate alınarak Daire Başkanlığımızca belirlenecek ve ilan edilecektir.
 
b) KKTC sporcuları, direkt olarak Türkiye Birinciliğine katılacaktır.

7. Yetki;

a) Daire Başkanlığımız gerekli gördüğü takdirde, branş açıklamalarını ve yarışmalara dair
diğer hususları değiştirmede yetkilidir.
b)Tertip komiteleri, yarışmalar öncesinde düzenlenecek teknik toplantıda Daire
Başkanlığımız tarafından yayınlanan branş açıklamalarını ve yarışmalara dair diğer
hususları dikkate alarak, müsabaka programını belirlemek ve uygulamakla yetkilidir.

8. İtirazlar;

a) Okul spor faaliyetlerinde; oyun kurallarına, spor ahlakına ve disiplinine aykırı oluşan
durumlara ilişkin itirazlar, Okul Spor Faaliyetleri Yönetmeliği’nin 19 uncu maddesinde
belirtilen hükümlere göre İl Okul Sporları Organizasyon Tertip Komitesine yapılır.
İtirazların değerlendirmeye alınabilmesi için organizasyonu düzenleyen Gençlik Hizmetleri
ve Spor İl Müdürlüğü’nün hesabına 350,00 TL ücret yatırılır.
b)Grup ve Türkiye Birinciliği yarışmalarında; İl Tertip Komitesine intikal eden ve disiplin
suçu içeren itirazlar “Amatör Spor Dalları Ceza Yönetmeliği” hükümleri gereğince, İl Tertip
Komitesi Kararı, Hakem Raporu, Gözlemci Raporu gibi evraklar da eklenerek bir üst yazı
ile idareci, çalıştırıcı ve sporcunun bağlı bulunduğu ilin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl
Müdürlüğüne gönderilir. İtirazlar, ilgili ilin İl Ceza Kurulunca değerlendirmeye alınır.
Karara bağlanan itiraza ait raporun bir sureti, Spor Faaliyetleri Dairesi Başkanlığına ve
organizasyonun düzenlendiği ilin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne gönderilir.

9. Genel Hususlar;

a) Yarışma alanına, Spor Genel Müdürlüğü Spor Kafileleri Seyahat Yönergesine uygun
hazırlanmış kafile onay belgesinde yer alan sporcu, idareci ve çalıştırıcıdan başkasının
girmesine izin verilmeyecektir.  
b) Çalıştırıcı ve antrenörlerin; Mahalli, grup ve Türkiye birinciliği yarışmalarına “Okul
Sporları Bilgi Yönetim Sistemi” üzerinden çıkarılmış “Eğitici Kartı” ile katılmaları
zorunludur.
c) Çalıştırıcı ve antrenörlerce; Mahalli, grup ve Türkiye birinciliği yarışmalarına katılacak
takımlara ait “Esame Listelerinin” her yarışma için ayrı ayrı olacak şekilde “Okul Sporları
Bilgi Yönetim Sistemi” üzerinden çıkarılması ve yarışmada görevli hakem veya tertip
komitesi yetkililerine ibraz edilmesi zorunludur.
ç) Çalıştırıcı ve antrenörlerce Okul Sporları Bilgi Yönetim Sistemi üzerinden “Esame
Listesi” kaydı yapılmış takımların, Grup ve Türkiye birinciliği yarışmalarına katılması
için gerekli “Kafile Onay Belgesi” il okul sporları organizasyon tertip komitesi
yetkililerince “Okul Sporları Bilgi Yönetim Sistemi” üzerinden alınması zorunludur.
d) Çalıştırıcı (antrenör) ve/veya kafile başkanının; http://okulsportal.gsb.gov.tr adresinde
ilgili branş açıklamalarında belirtilen saatte ve yerde yapılacak olan teknik toplantıya
katılmaları zorunludur. Teknik toplantıya katılmayan çalıştırıcı (antrenör) ve/veya kafile
başkanlarının tertip komitesine yazılı olarak sunulmuş geçerli mazeretleri olmaması
halinde sporcular müsabakalara alınmayacaktır.
e) Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde eğitim öğretim sistemi 5+3+4 olarak
uygulanmaktadır. Bu nedenle, içinde bulunulan eğitim öğretim yılında ülkemizde
düzenlenecek okullar arası yarışmalara Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinden küçükler
kategorisinde 2006-2007-2008 (İlkokul Kademesi), yıldızlar kategorisinde ise 2004-
2005-2006 (Ortaokul Kademesi) doğumlu sporcular iştirak edecektir.
f) Yarışmanın teknik toplantısında alınan kararlar ve çekilen müsabaka fikstüründe zorunlu
haller ve tabii afetler haricinde herhangi bir değişiklik yapılmayacaktır. Fikstür
değişikliği yapılması halinde yarışmaya katılan tüm sporculara il tertip komitesi
tarafından ilan edilerek kafile başkanlarına bildirilecektir.
g) Öğrencilerin Fiziki Görünümü ile ilgili olarak Okul Spor Faaliyetleri Yönetmeliğinin
10 uncu maddesinde belirtilen hususlara göre İl Tertip Kurulu tarafından işlem tesis edilir.
h) Okul spor faaliyetlerinde; Mahalli, Grup, Türkiye Birinciliği yarışmalarında sporcuların
yanlarında bulundurulması zorunlu evraklar aşağıdadır. Zorunlu evrakları eksik olan sporcular
yarışmalara alınmayacaktır.
 Nüfus Cüzdanı (Gençler kategorisinde fotoğraflı olması zorunludur)
 Sporcu Öğrenci Lisansı (Branşa ait)
 Valilik Onayı(İl dışına gidecek kafileler için zorunludur)
 Esame Listesi
ı) Okul takımı çalıştırıcısının,
  --Beden eğitimi ve spor öğretmeni olması veya taekwondo antrenörlüğü belgesine ahip olması,
--Sabıka kaydının olmaması,
--Taekwondo müsabakalarında hak mahrumiyeti cezası almamış olması gerekmektedir.

 
TEKNİK AÇIKLAMALAR:

1. Yarışma sıkletleri;

Yıldızlar Kategorisi

Kız 29 - 33 - 37 - 41 - 44 - 47 - 51 - 55 - 59 - (+ 59) KG
Erkek 33 - 37 - 41 - 45 - 49 - 53 - 57 - 61 - 65 - (+ 65) KG
Gençler Kategorisi
Kız 42 - 44 - 46 - 49 - 52 - 55 - 59 - 63 - 68 - (+ 68) KG
Erkek 45 - 48 - 51 - 55 - 59 - 63 - 68 - 73 - 78 - (+ 78) KG

2. Mahalli yarışmalarda; okullar, her sıklette dilediği kadar sporcu ile yarışmalara
katılabilecektir.

3. Kilolarda tolerans yoktur. Sporcu öğrenciler; mahalli yarışmalarda hangi kiloda yarışmaya
katıldıysa grup ve/veya Türkiye birinciliği yarışmalarında da aynı kiloda yarışmalara
katılacaklardır. Sıklet değiştirilemeyecektir. Aksi takdirde yarışmalara alınmayacaklardır.

4. Yarışmalar;

a) Gençler kategorisinde; mahalli, grup ve Türkiye birinciliği yarışmalarında 1,5’ar
dakikalık 3 raunt,
b) Yıldızlar kategorisinde; mahalli ve grup yarışmaları 1’er dakikalık 3 raunt üzerinden,
Türkiye birinciliği yarışmaları ise 1,5’ar dakikalık 3 raunt üzerinden yapılacaktır.
c) Grup ve Türkiye Birinciliği yarışmalarında MHK ve Teknik Kurul sürelerde değişiklik
yapabilir.

5. Yarışmalarda;

a) Gençler kategorisinde; sporcular kullanacakları (Kuki, el ve ayak koruyucuları vs.)
malzemeleri kendileri getireceklerdir.
b) Yıldızlar kategorisinde; sporcular kullanacakları (Kuki, el ve ayak koruyucuları, kapalı
kafa koruyucusu vs.) malzemeleri kendileri getireceklerdir.

6. Grup ve Türkiye birinciliği yarışmaları daedo elektronik sistemi ile yapılacaktır. Video,
replay uygulaması bütün kategorilerde, elektronik kask uygulaması ise yalnızca gençler
kategorisinde yapılacaktır. Söz konusu teknik teçhizata ilişkin yazılım ve donanım
sisteminin temini (nakliyesi) ile teknik personelin yasal giderleri branş federasyonu
tarafından karşılanacaktır.

7. Yarışmalara; yıldızlarda (kız-erkek) 3. Gıp (mavi-kırmızı) kuşak derecesine sahip olan
sporcu öğrenciler, gençlerde (kız-erkek) ise 1. Gıp (kırmızı-siyah) kuşak derecesine
sahip olan sporcu öğrenciler katılacaklardır. Bunun için sporcular illerinden
gelirken Türkiye Taekwondo Federasyonundan onaylı kuşak durumunu gösteren
resimli kimlik kartı ile o yıl için geçerli lisanslarını birlikte getireceklerdir.

8. Sporcuların kilolarını ayarlamalarından idareci ve çalıştırıcıları sorumlu olacaktır. Kilolarını
ayarlayamadığı için yarışmalara katılamayan sporculara herhangi bir ödeme
yapılmayacaktır.

9. Yıldızlar ve gençler kategorilerinde yarışmalara katılacak olan öğrencilerin kilo
problemlerinin olmaması için mahalli yarışmaların sonuç bildirme tarihine yakın bir
zamanda yapılması için İl Tertip Komiteleri gerekli tedbirleri alacaklardır.  

***********************************************************************************
 
 
TAEKWONDO-KİCK BOKS-MUAY THAİ-ALPAGU-BOKS-YAKIN SAVUNMA-STEP AEROBİK-KONDİSYON MERKEZİ...