ANADOLU YILDIZLAR LİGİ
********************************************************* İL TEMSİLCİLİĞİ FAALİYET PROGRAMI l) Sporcular sadece bir branşta yarışabilirler. m) Federasyonlarca düzenlenen; a. 2016 -2017 yılı Türkiye şampiyonalarında; • Bireysel spor dalları müsabaka talimatlarında belirtilen sıklet, stil veya alt branşlarında ilk 8 dereceye giren sporcular, • Branşında ilk 3 dereceye giren takımlarda yer alan sporcular, b. 2016 – 2017 Uluslararası faaliyet takvimi gereği; • Milli takım kamp veya müsabaka kadrolarında yer alan sporcular Anadolu Yıldızlar Ligi il karmalarında yer alamazlar. |
Sıra No
|
Adı ve Soyadı
|
Fed.Sicil No
|
Kulübü
|
Kategorisi
|
Doğ.
Tarihi
|
Kuşak
|
Sikleti
|
T.C. No
|
Beden No.
|
01
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
02
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
06
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
09
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Not : Her kategori ayrı ayrı doldurulacaktır. www. ………com
Bu Form Bilgisayar ortamında eksiksiz olarak doldurulacaktır…
2017 – 2018 ANADOLU YILDIZLAR LİGİ
TAEKWONDO BRANŞ AÇIKLAMALARI
1. Yarışmalar; ANALİG Uygulama Talimatına, Spor Faaliyetleri Dairesi Başkanlığınca öngörülen
hükümlere, Uluslararası Oyun Kuralları ve Yarışma Talimatlarına uygun olarak yapılacaktır.
2. Yarışmalar;
a. Grup, yarı final ve Türkiye birinciliği kademelerinde, kız ve erkek il karmaları arasında ayrı ayrı
yapılacaktır.
b. Grup, yarı final ve Türkiye birinciliği yarışmalarına ait duyurular ve katılımcı listeleri Daire
Başkanlığımızca belirlenen ve ilan edilen takvim doğrultusunda anadoluyildizlarligi.sgm.gov.tr adresinden yayınlanacaktır.
3. Doğum tarihleri:
Yaş Kategorisi | 2004 – 2005 – 2006 |
Yönergesi” gereğince oluşturulacaktır.
5. İl Dışı Çıkış Olur’unda; 4 üncü maddede belirtilen sporcu ve Spor Genel Müdürlüğü Spor Kafileleri Seyahat Yönergesinde yer alan idareci - çalıştırıcı sayısından fazla kişi yer alamaz.
6. Mali konularla ilgili hususlarda, ANALİG Uygulama Talimatının 9 uncu maddesine göre işlem yapılır.
7. Daire Başkanlığı ve Tertip Komitelerinin Yetkileri:
a. Daire Başkanlığımız gerekli gördüğü takdirde, branş açıklamalarını ve yarışmalara dair diğer
hususları değiştirmede yetkilidir.
b. Tertip komiteleri, yarışmalar öncesinde düzenlenecek teknik toplantıda Daire Başkanlığımız
tarafından yayınlanan branş açıklamalarını ve yarışmalara dair diğer hususları dikkate alarak,
müsabaka programını belirlemek ve uygulamakla yetkilidir.
8.
Yarışma alanına, verilmeyecektir. |
4’üncü maddede yer alan sporcu ve çalıştırıcıdan başkasının girmesine izin |
TEKNİK AÇIKLAMALAR:
9. Yarışma sıkletleri;
Kız | 29 – 33 – 37 – 41 – 44 – 47 –51 – 55 – 59 – (+ 59) Kg |
Erkek | 33 – 37 – 41 – 45 – 49 – 53 – 57 – 61 – 65 – (+ 65) Kg |
durumunu gösteren resimli kimlik kartı veya sporcu sicil belgesini ibraz edecektir.
11. Yarışmalar;
a. Grup müsabakalarında 1 dakikalık 3 raunt üzerinden,
b. Yarıfinal ve Türkiye birinciliği müsabakalarında 1,5 dakikalık rauntlar üzerinden yapılacaktır. Raunt araları ise 30 saniye üzerinden yapılacaktır.
12. Her sporcu gruplarda yarıştığı sıklette diğer yarışmalara katılacaktır. (Sıklet değiştirilmeyecektir.)
13. Grup ve yarıfinal yarışmalarından sonra mücadele edilen sıkletler içerisinde en fazla 2 (iki) sporcu değiştirilebilir. Grup müsabakalarında boş olan sıkletlere sporcu ilavesi yapılamayacaktır.
14. Tartı esnasında kilosunda problemi olan sporcu listedeki diğer bir sporcu ile kesinlikle yer değiştiremeyecektir. Diskalifiye edilecektir.
15. Tartıda, kilolarda kesinlikle tolerans yoktur.
16. Sporcuların kilolarını ayarlamalarında idareci ve çalıştırıcı sorumlu olacaktır. Kilolarını ayarlayamadığı için elenen, diskalifiye olan yarışmaya katılamayan sporculara herhangi bir ödeme yapılmayacaktır. Yapılan ödeme iade edilecektir.
17. Sporcular yarışmada kullanacakları şahsi müsabaka koruyucu ekipmanlarını kendileri getireceklerdir.
18. Müsabakalar ‘’Daedo’’ Elektronik sistem ile yapılacak olup Video Replay itiraz sistemi ve kapalı korumalı kask kullanılacaktır. Dişlik kullanma mecburiyeti yoktur.
19. Takımı Yarı Finalden Final Grubuna girme derecesi elde edemeyen fakat sıkletinde birinci olan sporcular Final grubunda ferdi olarak yarışacak olup il takım puanlamasına girmeyecektir.
20. Puanlama sistemi aşağıdaki şekilde uygulanacaktır.
a. 1 inci sporcu için 7 puan
b. 2 nci sporcu için 3 puan
c. 3 üncü sporcu için 1 puan
d. 4 üncü sporcu için 1 puan
21. Takımların puanlamasında eşitlik halinde Türkiye Taekwondo Federasyonunun puanlama sistemi kriterleri uygulanacaktır.
***********************************************
KAFİLE LİSTESİ
K A F İ L E L İ S T E S İ : | |||||||
İ d a r e c i : | Nazım Demirci - Funda Kama | ||||||
A n t r e n ö r : | Nazım Demirci - Funda Kama | ||||||
S p o r c u l a r : | |||||||
Adı ve Soyadı | Fed.Si.No | Kulübü | Kategorisi | Doğ.Tar. | Kuşağı | Sıkleti | |
Enes Kaplan | 0300684 | Aslan GSK | Yıdız Erkekl. | 2004 | 2.Pum | 33 Kg. | |
Enes Malik Gökmen | 0300685 | Aslan GSK | Yıdız Erkekl. | 2004 | 2.Pum | 37 Kg. | |
Kaan Şen | 0289418 | İlkadım B.GSK | Yıdız Erkekl. | 2004 | 1.Gıp | 41 Kg. | |
Mehmet Akif Yavuz | 0191135 | Çarş.Ayyıldız | Yıdız Erkekl. | 2003 | 1.Pum | 45 Kg. | |
Saltukhan Hasan Albayrak | 0280444 | İlkadım Bel.GSK | Yıdız Erkekl. | 2003 | 1.Gıp | 49 Kg. | |
Gökhan Emre Kesgin | 0283799 | Samsun Do GSK | Yıdız Erkekl. | 2003 | 1.Gıp | 53 Kg. | |
Alihan Baş | 0363526 | Terme GSK | Yıdız Erkekl. | 2005 | 3.Gıp | 57 Kg. | |
Ali Kaan Koparan | 0330417 | Bafra Taek. | Yıdız Erkekl. | 2004 | 1.Gıp | 61 Kg. | |
Oğuzhan Taş | 0303553 | Bafra GSK | Yıdız Erkekl. | 2003 | 1.Gıp | 65 Kg. | |
Necattin Onur Uzuner | 0298832 | Kaya GSK | Yıdız Erkekl. | 2003 | 1.Gıp | +65 Kg. | |
Zehra Sırça | 0300691 | Aslan GSK | Yıdız Bayanl. | 2004 | 1.Pum | 29 Kg. | |
Zenep Duran | 0289427 | İlkadım Bel.GSK | Yıdız Bayanl. | 2005 | 1.Gıp | 33 Kg. | |
Rumeysa Yazıcı | 0269963 | Terme GSK | Yıdız Bayanl. | 2005 | 1.Pum | 37 Kg. | |
Edanur Çelik | 0257565 | Samsun Polis G | Yıdız Bayanl. | 2004 | 2.Pum | 41 Kg. | |
Tuvanna Nazlı Kaegin | 0283807 | Samsun Do GSK | Yıdız Bayanl. | 2004 | 1.Gıp | 44 Kg. | |
Aylin Şen | 0333739 | Aslan GSK | Yıdız Bayanl. | 2004 | 1.Pum | 47 Kg. | |
Yağmur Seğmen | 0330498 | Kavak GSK | Yıdız Bayanl. | 2003 | 1.Gıp | 51 Kg. | |
Yıdız Bayanl. | 55 Kg. | ||||||
Tuğçe Taşbaşı | 0322024 | İlkadım Bel.GSK | Yıdız Bayanl. | 2004 | 1.Gıp | 59 Kg. | |
İrem Sevde Kış | 0257568 | Samsun Polis G | Yıdız Bayanl. | 2004 | 1.Pum | +59 Kg. |